Liaudies menininkai

 

J U O Z A S   Š I K Š N E L I S

Parengta pagal Alfredo Širmulio knygą „Lietuvių liaudies memorialiniai paminklai". Vilniaus dailės akademijos leidykla, 1999 m. 

Tarp dabartinių liaudies meistrų yra ir universitetines studijas baigusių – aukštąjį, bet ne dailės srities išsilavinimą įgijusių kūrėjų. 
Varėnos rajone, šalia Druskininkų, sename Švendubrės kaime, 1950 m. gimęs ir ten užaugęs Juozas Šikšnelis studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. Baigęs mokslus, jis 1973 metais atvyko į Klaipėdą, kur dirba I. Simonaitytės bibliotekoje. J. Šikšnelis ne tik rašo pjeses, noveles, išleido keletą knygų, yra Rašytojų sąjungos narys. Laisvalaikiu jis dar ir skobia skulptūras iš medžio bei tašo akmenį. 
Švendubrėje, sodelyje prie J. Šikšnelio gimtųjų namų, įrengta jo sukurtų akmens skulptūrų ekspozicija. Meistras yra sukūręs ir medinį stogastulpį su geležine viršūne, skirtą tėvų atminimui. Jis yra ir 3 metrų  aukščio ąžuolinio kryžiaus su „Nazariečio" skulptūra, kuri stovi Kretingos rajono Reketės kaime, kalbininko Antano Salio gimtinėje, autorius. Švendubrės kapinėse, ant J. Šikšnelio tėvų kapo – paminklas su angelo skulptūra. Jo autorius taip pat meistras J. Šikšnelis. 

 

Senoji lietuvių skulptūra, kryžiai ir koplytėlės. Old lithuanian sculpture, crosses and shrine